niedziela, 15 stycznia 2012

Powrót do korzeni :)

15.01.2012 Na zdjęciu Monia w trakcie celowania Zenitem

Zima w styczniu? Dla drogowców chyba coś nienaturalnego, ponieważ znów ich zaskoczyła drogi zasypane a i „z buta” można na chodniku orła wywinąć.
Ale zostawmy ten temat, ostatnio przeszukując piwnicę u cioci udało mi się wygrzebać kilka skarbów. Ponieważ mój dziadek zajmował się fotografią miałem świadomość, że gdzieś znajduje się cały sprzęt do wywoływania i naświetlania odbitek. Udało mi się znaleźć powiększalnik oraz lampy do naświetlania a jako wisienkę na torcie znalazłem dwa aparaty ZORKĘ oraz ZENITA w idealnym stanie gotowe do „strzału” :)
Mam nadzieję, że znajdę czas na powrót do fotografii w tradycyjnej formie. Marzy mi się czarno biały film i kilka godzin w ciemni :) Do tego czasu aparaty posłużą jako rekwizyty na sesjach ;)
Spadł śnieg może uda się złapać kilka ciekawych klatek.
Tym czasem do zobaczenia.

nowa domena

pierwszy rysunek wykonany piórkiem 

Witam po dłuższej przerwie. Niestety natłok obowiązków zarówno zawodowych jak i osobistych nie pozwalał mi na częste aktualizacje.  Nie obiecuję ale postaram się znów zamieszczać  posty regularnie.
Ostatnio większą część wolnego czasu spędzam tworząc animacje Flash oraz wprawiając się w nowym narzędziu jakim jest tablet.  Pomimo iż piórko jest podobne do długopisu to operowanie nim różni się diametralnie i wymaga wprawy, którą staram się zdobyć wykonując m.in. rysunki.
Zawsze narzekałem na brak czasu, aby móc poświęcić czas na rysunek, teraz cieszę się, że mogę wrócić do tej zabawy w formie już elektronicznej.
Zamiast fotografii tym razem jeden z pierwszych moich rysunków wykonanych za pomocą tabletu.
Nazwijmy to takim testem ponieważ ręka jeszcze nie wprawiona. Dodam, że rysowanie za pomocą piórka, choć na razie trudne, daje mnóstwo możliwości oraz efekty, które bardzo trudno płynnie osiągnąć za pomocą tradycyjnych metod.

Mam nadzieję że już niedługo będę mógł pochwalić się czymś z czego sam będę zadowolony.
PS. Adres mojej strony uległ zmianie i teraz jest maciejradzicz.com.pl